Ar elektromobīļa taksometriem par 'zaļāku' Rīgu

Lai turpinātu attīstīt Rīgu kā modernu, mūsdienīgu un 'zaļu' pilsētu, līdzās piedāvājot arī godīgus taksometra pakalpojumus, BalticTaxi turpina virzīt ideju, par elektromobīļu taksometru ieviešanu.

Liekot pamatus Rīgas vieglo taksometru elektrifikācijai, pilsētā tiktu samazināti gan CO2 izmeši, gan iegūts atbildīgas pilsētas statuss, kura rūpējas par apkārtējo vidi.
Augot degvielas izmaksām un atmosfēras piesārņotībai, transporta attīstība jau tiek virzīta uz atjaunojamo resursu izmantošanu. Svarīgi arī apzināties, ka ik dienas Rīgā pārvietojas vairāk kā 1200 taksometru, kuri nobrauc vismaz 200 km dienā, kas savukārt mēnesī sastāda vismaz 6000 km. Kopā Rīgas taksometri mēnesī nobrauc 7200 000 km, kas pielīdzināms 180 braucienu reizēm apkārt Zemeslodei katru mēnesi, kā laikā visi CO2 izmeši nonāk pilsētas gaisā, to piesārņojot. Rīga savā attīstībā nedrīkst atpalikt no mūsdienu pasaules tendencēm, tādējādi rādot piemēru sabiedrībai, ka elektromobīlis ir efektīvs un praksē reāli pielietojams transporta līdzeklis.
Projekta tālāko virzību, lielā mērā iespējams noteikt un atbalstīt arī Rīgas pašvaldībai, ar kuras atbalstu būtu iespējams izveidot visiem pieejamas uzlādes stacijas Vecrīgas teritorijā. Kā arī turpmākajā attīstības gaitā uzlādes punktus izvietot visā Rīgā.
Šobrīd BalticTaxi plāno ieviest 5 elektromobīļus, kas aprīkoti ar 100% litija jonu akumulatoru. To CO2 izmešu daudzums pielīdzināms 0g/km. To maksimālais ātrums 130 km/h un ar vienu uzlādi iespējams veikt 150 km lielu attālumu. Trokšņu daudzums aprobežojas tikai ar aerodinamiskajām skaņām, tādēļ tie jo īpaši piemēroti pilsētai.