BalticTaxi taksometra vadītājs pārliecinoši uzvar ekorallijā 'Pozitīvais ekoceļš'

BalticTaxi kolektīvs lepojas ar savu kolēģi un sveic Matīsu Muižnieku, ar pārliecinošas uzvaras gūšanu ekorallijā 'Pozitīvais ekoceļš' un uzstādījis rekordu panākot 2,6 litru patēriņu uz 100 kilometriem.

"Jau iepriekš biju piedalījies līdzīgās sacensībās, tādēļ zināju, kā gatavoties un tieši kam pievērst uzmanību. Pirms sacensībām pārlasīju DBS ekobraukšanas padomus, piepumpēju riepas, atbrīvojos no liekiem smagumiem automobilī," stāsta sacensību absolūtais uzvarētājs, "Audi" vadītājs Matīss Muižnieks. "Sacensību maršrutu – gandrīz 190 km – veicām apmēram četrās stundās ar vidējo ātrumu 70-75 km/h, īpašu uzmanību pievēršot ceļa reljefam, kā arī citu satiksmes dalībnieku braukšanas stilam. Arī ikdienā cenšos braukt ekonomiski, tomēr pilsētā sastrēgumu dēļ, kā arī domājot par laiku, kas pavadīts ceļā, vidējais degvielas patēriņš ir lielāks." Matīss, kurš sacensībās startēja ar "Audi A2" (dīzeļdegviela), vidēji uz 100 km patērēja 2.209 litrus degvielas. Tomēr, lai arī kļūdas dēļ viņš dabūja vienu soda punktu, ekorallija rezultātu tabulā Matīss tik un tā ierindojās pirmajā pozīcijā ar rezultātu 2,609 l/100km.
Matīss kā galveno balvu no pasākuma organizētājiem saņems iespēju izmantot kādu no 'Audi' dīlera 'Moller Auto Rīga' un 'Mollers Auto Lidosta' piedāvātajiem jaunajiem 'Audi' automobiļiem uz nedēļas nogali. ''Savukārt pārējie sacensību uzvarētāji – "Ford" vadītājs Kristians Kārkliņš (benzīns, līdz 1500 kg), "Lexus" vadītāja Anta Jansone (benzīns, virs 1500 kg) un "Škoda" vadītājs Jānis Strēlis (dīzeļdegviela) varēs apgūt Eko braukšanas apmācību kursus DBS instruktoru vadībā.
Visiem Drošas Braukšanas Skolas (DBS) un SIA "Latvija Statoil" rīkotā ekorallija dalībniekiem finišā Salacgrīvā bez maksas tika uzpildīta automobiļa degvielas bāka.
Ekorallijs "Pozitīvais ekoceļš: Rīga – Salacgrīva" ir daļa no akcijas "Ar auto pa Latviju", kuras mērķis ir mudināt cilvēkus izbaudīt vasaru autoceļojumos, vienlaicīgi atceroties par ekonomisku un drošu braukšanu. Ekorallijs tiek rīkots ekonomiskas braukšanas kustības un akcijas "Ar auto pa Latviju" ietvaros.''