Pret blēdīgiem taksometru šoferiem jācīnās ar vadītāju sertifikāciju

LETA | 22. marts 2014

Taksometru nozarē ir jāpanāk taksometru vadītāju sertifikācija, lai blēdīgs šoferis nevarētu nodarboties ar pasažieru pārvadājumiem nevienā kapacitātē,

ne tikai taksometru kompānijās, bet arī autobusu pārvadājumos, līdzīgi kā tas ir Igaunijā, intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" norāda uzņēmējs Jānis Naglis.

Viņš skaidro, ka vadītājam tiks izsniegts sertifikāts, kas ļauj nodarboties ar taksometru biznesu, vadīt mašīnu. Ja veic negodīgas darbības, piecus gadus tiek noteikta diskvalifikācija darbībām, kas saistītas ar pasažieru pārvadājumiem.

Sertificēšana nenotikšot valsts līmenī, bet gan pašvaldību līmenī. Ministru Kabineta sēdē drīz tikšot skatīts konceptuāls taksometru nozares attīstības dokuments, un tad būs zināms, kad attiecīgos noteikumus skatīs valdībā.

Uz jautājumu, vai nozarē nav pretestība pret šo ieceri, Naglis skaidro, ka piecas sešas kompānijas nodrošina ap 30% Rīgas taksometru tirgus un tās vēlas sakārtot lietas. "Manā skatījumā, tas ir pietiekami liels cipars, lai šī iecere virzītos tālāk pozitīvi. Nav jau citādi kā cīnīties. Ir personāži, kas klīst no vienas kompānijas uz otru kompāniju, un ne vienmēr varam viņus izķert," uzsver uzņēmējs.