Līdz ar mākslinieces Kristīnes Luīzes Avotiņas izstādes „CEĻOJUMS” atklāšanu, māksla tiks iznesta arī RĪGAS ielās

Ceturtdien 3. jūlijā plkst. 17.00 „Māksla XO” galerijā Elizabetes ielā 14 tiks atklāta mākslinieces Kristīnes Luīzes Avotiņas izstāde „Ceļojums”.

Izstāde apmeklētājiem būs apskatāma līdz 29. jūlijam.

Izstāde „Ceļojums” būs īpaša ne tikai ar mākslinieces sajūtu atveidojumu gleznās, bet arī ar pārsteigumu rīdziniekiem, kas nesīs šīs sajūtas Rīgas ielās. Sadarbībā ar Baltic Taxi, ir izveidoti trīs īpaši taksometri, kuri rotāti ar mākslinieces gleznu elementiem, tādējādi ienesot mākslas darbu iespaidus, kultūru, emocijas un krāsas rīdzinieku ikdienas ceļojumā. Baltic Taxi šis ir kā turpinājums iepriekšējai sadarbībai ar mākslinieci, kad tika radīts Baltic Taxi 2014. gada kalendārs, kurā bija redzamas arī mākslinieces gleznas apvienojumā ar Baltic Taxi zaļajiem taksometriem.

Doma par izstādi radās 2013. gada pavasarī, kad māksliniece divus mēnešus gleznoja Parīzē. Ceļojumi vienmēr ir bijuši nozīmīga mākslinieces dzīves sastāvdaļa, kas ļauj pilnveidoties gan kā gleznotājai, gan cilvēkam. Māksliniece atzīst, ka: „gleznojot darbus šai izstādei es nonācu pie atziņas, ka pati dzīve ir ceļojums, jo nejauši sāku attālināties no konkrētu iespaidu attēlošanas. Dažās no gleznām esmu uzgleznojusi savas sajūtas, kas man radušās it kā ikdienišķās dzīves situācijas.” Par vienu no centrālajiem izstādes darbiem ir kļuvusi glezna “Leduspuķe”. Glezna ar dreifējošu aisbergu ap kuru ir izplaukuši magoņu ziedi. „Es mēdzu reizēm par daudz aizdomāties par nākotni, to cik daudz tajā ir nezināmā. Gleznā “Leduspuķe” es vēlējos uzgleznot sajūtu, ka nezināmais ir skaists, ka no tā nav jābaidās, bet jāļaujas, tāpat kā mīlestībai un ceļojumam.”

Izstādē „Ceļojums” būs skatāmi jaunākie mākslinieces darbi, kuros attēloti ceļojuma iespaidi no Parīzes, Barselonas un Latvijas, kas tapuši pēdējo sešu mēnešu laikā.

Izstādes apmeklētājiem, izsaucot Baltic Taxi, nosaucot paroli „Kultūras taksometrs” un uzrādot izstādes ielūgumu, būs iespēja saņemt 10% atlaidi braucienam.